Konkurs znów międzynarodowy

Konkurs znów międzynarodowy

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej Im. Adama Didura po raz kolejny staje się konkursem w pełni międzynarodowym. Jest to niewątpliwie wielkie osiągniecie organizatorów, ponieważ świat opery jest środowiskiem wyjątkowo hermetycznym, przez co wydarzenia o takiej randze zdarzają się rzadko poza tradycyjnymi centrami opery światowej.

IV raz w tak znakomitym składzie

Międzynarodowy Konkurs im. Adama Didura dumnie nosi numer czwarty w swojej nazwie, ale trzeba podkreślać, że bynajmniej nie jest to dopiero czwarte wydarzenie tego typu. Konkurs Muzyki Operowej im. Adama Didura, jaki organizuje Opera Śląska, jest imprezą doroczną, ale trzeba przyznać, że najczęściej ma skalę przede wszystkim krajową, a goście zagraniczni mają właśnie taki status – status gości.

W tym roku Konkurs Adama Didura odbywa się już po raz dziesiąty. Mija też czterdzieści lat od momentu, w którym śpiewacy operowi spotkali się w Operze Śląskiej po raz pierwszy. Ten podwójny jubileusz sprawił, że dołożono dodatkowych starań, dzięki którym uzyskano rangę międzynarodową.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *