Jak kupować buty dla najmłodszych?
Ciekawe

Jak kupować buty dla najmłodszych?

Rodzicom zwykle nie trzeba przypominać o tym, jak ważna jest troska o dziecięcą stopę. Ich zdecydowana większość ma świadomość tego, że wiele poważnych wad ma swoje źródło w obuwiu, które w pierwszych latach życia dziecka nie było dobierane we właściwy sposób. Mimo tej świadomości trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nadal nie brakuje osób kupującym dzieciom buty w pośpiechu, bez refleksji na temat tego, czy wybierane dla nich obuwie jest rzeczywiście bezpieczne.

O czym warto pamiętać?

Buty dla najmłodszych powinny być dopasowane nie tylko do rozmiaru stopy, ale i do wieku dziecka. Nawet jeśli pięcio- i siedmiolatek mają tak samo długą stopę, ich potrzeby mogą dość znacząco różnić się między sobą. Nic więc dziwnego, że najlepsi producenci, w tym i polska firma Renbut, informują o przedziale wiekowym, a nie jedynie o długości podeszwy konkretnego modelu. Jeśli buty mają być nie tylko funkcjonalne, ale i wygodne, należy mieć na uwadze też jakość ich wykonania. Nie do zaakceptowania jest przekonanie o tym, że skoro dziecko rośnie szybko, aspekt jakościowy nie jest aż tak istotny.

Obuwie znanych i cenionych producentów  wspierające rozwój stopy dziecka znaleźć można w ofercie sklepu obuwiedzieciece.com.pl.