Meblościanka w stylu skandynawskim? Dlaczego nie!
Ciekawe

Meblościanka w stylu skandynawskim? Dlaczego nie!

Salon utrzymany w stylu skandynawskim to pomieszczenie, w którym można cieszyć się otwartą przestrzenią. Nie ma tu zbędnych dodatków, a choć meble ograniczono do minimum utrzymując je przede wszystkim w jasnych kolorach, osoby przebywające wśród nich rzadko narzekają na brak przytulności.

Tanie meblościanki pozornie nie sprawiają więc wrażenia mebli, które moglibyśmy zaprosić do takiego pomieszczenia. Okazuje się jednak, że sprawdzają się w nim znakomicie.

Wystarczy zresztą jeden rzut oka na meblościanki w nowoczesnym wydaniu, aby zorientować się, w czym tkwi sekret. Tajemnicą mebli tego rodzaju w nowej odsłonie jest właśnie ich wygląd. Nie mamy już do czynienia z rozwiązaniami dużymi i ciężkimi, zajmującymi całą ścianę i przytłaczającymi swoją obecnością. Meblościanki charakteryzuje delikatność, duża staranność wykonania i ciekawa kolorystyka. Nie zmienia się tylko jedno – nadal mamy do czynienia z meblami zachwycającymi swoją funkcjonalnością, idealnymi zwłaszcza w niewielkich salonach, w których zwykle styl skandynawski nie mógł się sprawdzić.