Ekogroszek a zawartość popiołu
Dom i ogród

Ekogroszek a zawartość popiołu

Wartość opałowa jest to podstawa miara jakości węgla, ale równie ważny jest popiół z ekogroszku, a mianowicie jego zawartość w opale. Parametr ten informuje nas o tym, ile substancji niepalnych znajduje się w węglu, a jednocześnie o tym, jak często konieczne będzie czyszczenie naszego pieca. Równocześnie jest to istotna wskazówka na temat jakości danego opału.

Czym charakteryzuje popiół z ekogroszku?

Popiół z ekogroszku jest to pozostałość z jego spalania, a im większa jest zawartość popiołu w ekogroszku, tym jest wyższy koszt ogrzewania domu. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku wysokiej wilgotności węgla, ponieważ płacimy za nadmiar wody w opale. Odpowiedź na pytanie, ile popiołu powinien zawierać ekogroszek, brzmi następująco: jak najmniej. Popiół jest odpadem w wyniku spalania ekogroszku i chociaż nie jest szkodliwy dla środowiska, to jego ilość znacząco wpływa na częstotliwość czyszczenia pieca, ale również jego funkcjonowanie.

Jesteś zainteresowany zakupem kotła klasy 5? Godnym polecenia z pewnością będzie piec z żeliwnym podajnikiem paliwa BATORY PLUS. Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Kotły – Mocek. Sprawdź ofertę – kotły co dotacja.