Jak wygląda przegląd klimatyzacji samochodowej?
Motoryzacja

Jak wygląda przegląd klimatyzacji samochodowej?

Każdy właściciel auta z pewnością nie raz miał okazję usłyszeć, że klimatyzacja samochodowa powinna być serwisowana przynajmniej raz w roku. Nie każdy przywiązuje jednak do wspomnianej wytycznej jednakowo dużą rolę. Czy lekceważenie tego zalecania rzeczywiście jest groźne? Okazuje się, że tak.

Serwis klimatyzacji nie jest formalną wizytą, w czasie której otrzymuje się zapewnienie, że wszystko jest w porządku. Pracownik wykonującej go firmy zwykle musi włożyć sporo pracy w efekt końcowy. Chyba najważniejszą czynnością z punktu widzenia samego klienta jest odgrzybianie układu wewnętrznego, zbawienne tak dla zdrowia kierowców, jak i pasażerów. Podczas rutynowego przeglądu klimatyzacji wykonuje się jednak również wymianę znajdującego się w układzie oleju oraz wytrącenie z niego wody. Układ klimatyzacji często sprawdzany jest także próżniowo, co pozwala na określenie, jaka jest jego rzeczywista sprawność. Po takim przeglądzie można jednak mieć pewność, że warunki podróży autem staną się jeszcze bardziej komfortowe niż dotychczas.

Oferta PLM Serwis

Profesjonalny przegląd klimatyzacji samochodowej można wykonać w serwisie samochodowym PLM SERWIS. Oferujemy atrakcyjne ceny. Sprawdźcie szczegóły – klimatyzacja samochodowa.