Jak rozpoznać ginekomastię?
Zdrowie i uroda

Jak rozpoznać ginekomastię?

Choć może się wydawać, że ginekomastia to choroba, która rzuca się w oczy, rozpoznanie jej u siebie nie jest wcale prostym zadaniem. Zwykle opisuje się ją jako nadmierne powiększenie gruczołów piersiowych.

Mężczyźni często mają jednak problem z obiektywną oceną tego, czy obserwowane przez nich zmiany są wynikiem choroby, czy też nie. Warto więc pamiętać o tym, że ginekomastia we Wrocławiu nie jest już tematem tabu. To, co może być niejasne dla potencjalnego chorego, zwykle jest czytelne dla lekarza. Warto więc udać się do jego gabinetu już wtedy, gdy obserwuje się pierwsze sygnały, które mogą świadczyć o rozwoju choroby.

Ginekomastia charakteryzuje się tym, że powiększenie gruczołów piersiowych jest dwustronne. Co więcej, niejednokrotnie prowadzi nie tylko do obrzmienia, ale również do bolesności sutków. W przebiegu choroby można też zaobserwować inne, niepokojące objawy. Jednym z nich jest ciemniejsze zabarwienie występujące na otoczkach i brodawkach sutkowych. Nie jest to jednak objaw pojawiający się w każdym przypadku.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na chirurgia.medfemina.pl.