Czy należy bać się psychotestów dla kierowców?

Trudno nie odnieść wrażenia, że już pierwsza wzmianka o testach psychologicznych dla kierowców sprawia, że atmosfera wśród kandydatów staje się napięta. Wiele osób obawia się przy tym nie tyle samej procedury, ile ich wyników.

Bywa i tak, że psychotesty dla kierowców są dla wielu osób pierwszą okazją w życiu do zapoznania się z pracą psychologa.

Same osoby przeprowadzające testy psychologiczne, nie podzielają jednak obaw swoich klientów. Przeciwnie, podczas rozmowy z nimi najczęściej możemy usłyszeć, że nie ma jakichkolwiek powodów do niepokoju. Testy tego rodzaju są koniecznością zarówno w pracy kierowcy zawodowego, jak i podczas zdawania egzaminów na prawo jazdy w przypadku niektórych jego kategorii i jako takie najlepiej jest je postrzegać. Ich celem nie jest zatem odkrywanie ukrytych sekretów kierowców. Ważna jest przede wszystkim próba ustalenia, czy osoby, które je wykonują, będą w stanie radzić sobie na drodze zwłaszcza, w sytuacjach stresujących i wówczas, gdy będzie na nich spoczywała odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za innych ludzi.

Gdzie udać się na psychotesty?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania sie z ofertą AutomobilKlubu Polski w Warszawie!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *