Grille gazowe DessiHome
Dom i ogród

Grille gazowe DessiHome

Jeszcze parę lat temu jakiekolwiek wzmianki o grillu gazowym przechodziły całkowicie bez echa. Byliśmy przecież przekonani, że jeżeli grillować, to wyłącznie nad żarem węgla, bo to właśnie z węgla bierze się grillowy aromat. Jak się okazuje wcale nie jest to prawda. Od jakiegoś czasu przekonywani jesteśmy, że grillować można nie tylko na węglu. Zalety grilla gazowego są bowiem niewątpliwe, a smak potraw nie różni się od tych, które przygotowane są na grillu węglowym.

Grillowanie gazowe jest najzdrowsze!

Produktami procesu spalania niecałkowitego oraz niezupełnego są tlenki węgla czyli CO, CO2, węglowodory, węgiel, tlenki azotu oraz para wodna. Najczystszym paliwem w spalaniu jest gaz, który zawiera najmniej toksycznych substancji, ale również generuje mniejsze stężenia produktów spalania, w porównaniu do tradycyjnego węgla. Podczas grillowania węglem stosujemy brykiet z konsystencją lepiszcza o niewiadomym pochodzeniu, często bardzo toksycznym. Grill węglowy nie posiada osłon niedopuszczających do kontaktu tłuszczu z żarem węgla, dlatego wytwarza się płomień o toksycznym zwęglającym działaniu oraz tworzą się kancerogenne substancje wskutek jego spalania. Więcej nie trzeba dodawać w aspekcie zdrowia – grill gazowy w tej kwestii zdecydowanie wygrywa.

Oferta salonu DessiHome

Salon DessiHome posiada w swojej bogatej ofercie nowoczesne grille, które są przyjemne oraz łatwe w obsłudze. Grille ogrodowe w DessiHome z pewnością sprawią, że każdy stanie się mistrzem grillowania.