Jakie łóżka są najpopularniejsze?
Dom i ogród

Jakie łóżka są najpopularniejsze?

W ostatnich latach w zasadzie w ogóle nie sprzedają się łóżka pojedyncze. Są one wąskie i dzięki temu nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale nie cieszą się one powodzeniem. Niemal zawsze wybieramy łóżka podwójne, w tym wszystkie rozkładane sofy i podobne rozwiązania. Co jeszcze można powiedzieć o naszych preferencjach?

Drewniane łóżka tapicerowane

Hitem ostatnich kilku lat są zdecydowanie łóżka tapicerowane, które po prostu podbijają polski rynek i nie pozostawiają na placu boju w zasadzie żadnych pokonanych. Łóżka tapicerowane oferują bardzo wiele różnych stylistyk, które można dobierać do swojej wizji estetycznej sypialni. W zasadzie nie mają żadnych wad i uchodzą za ładne.

Jeśli chodzi o rodzaj materiały, z których wytwarzane są łóżka, preferowane jest lite drewno, zazwyczaj sosnowe ze względu na jego cenę. Bardzo często kupowane są także łóżka z różnego rodzaju płyt MDF. Jest to oczywiście rozwiązanie, którego podstawową zaletą jest niska cena, ale nie można odmówić mu solidności. Dobrze wykonane z takiego materiału łóżko jest solidne i wytrzymałe.